• Rekrutacja 2023 - 2024

• Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2023/2024 nabór do publicznych placówek oświatowych w Gminie Żórawina odbywa się od dnia 1 marca 2023 r. drogą elektroniczną.

Do klasy I szkoły podstawowej przyjmuje się dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły. Na podanej stronie należy dokonać zgłoszenia dziecka zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na kolejnych podstronach.

Zgłoszenie następuje w systemie elektronicznym w terminie od 1 marca do 10 marca 2023 r. Należy je wydrukować, podpisać i przynieść do Sekretariatu szkoły albo podpisać i wysłać w formie elektronicznej (podpis poprzez profil zaufany lub certyfikat kwalifikowany).

Prosimy o przestrzeganie podanych terminów, ponieważ są one wpisane do systemu i automatycznie blokowane.

Rodzice przyszłych uczniów klas pierwszych dokonują zgłoszenia kandydata do klasy pierwszej na stronie:

Rodzice dzieci przyszłych oddziałów przedszkolnych zgodnie z przyjętym w Gminie harmonogromem, będą mogli dokonać rekrutacji do przedszkola od 20.03.2023 r.

Rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkola/oddziału przedszkolnego proszeni są o złożenie w sekretariacie Szkoły deklaracji o chęci kontunuacji opieki przedszkolnej w danej placówce. Dzieci te NIE PODLEGAJĄ REKRUTACJI.

• ANKIETA

• Szanowni Państwo!

Ośrodek Psychoprofilaktyki Nowa Perspektywa z Krakowa na zlecenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żórawinie realizuje Diagnozę Uzależnień Behawioralnych. W związku z tym prosimy o uzupełnienie ANONIMOWEJ ANKIETY przez uczniów klas IV-VIII, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów dla Gminy służących rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się jego mieszkańcy oraz organizacji działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży.

Ankietę można wypełnić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu. Ważne jest, aby każdy uczeń wypełnił ankietę do 11.10.2022 r. Wystarczy kliknąć w link, wypełnić ankietę i na samym końcu kliknąć wyślij.

Link do badania uczniów: https://liblink.pl/ZS3AMp7XpL

• Warunki ubezpieczenia

• Uprzejmie informujemy, że wpłaty na rzecz ubezpieczenia należy dokonywać bezpośrednio na nr konta Rady Rodziców do końca września.składka - 57 zł na konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczkowie:27 9574 1028 2002 0101 6145 0003w tytule należy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę do której uczęszcza.

W załączeniu warunki ubezpieczenia

warunki_ubezpieczenia.pdf

• ZEBRANIA Z RODZICAMI

• Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniu 14.09.2022 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów naszej szkoły.

Harmonogram spotkań:

16:00 – zebranie dla rodziców dzieci oddziału przedszkolnego (budynek zerówki)

17:00 – zebranie ogólne w sali gimnastycznej szkoły, po nim spotkania w klasach z wychowawcami

18:30 – spotkanie szkolnej Rady Rodziców z dyrektor A. Ulatowską.

• OPŁATY ZA DODAKTOWE GODZINY PRZEDSZKOLNE

• Szanowni Państwo,

na podstawie  Obwieszczenie Ministra Edukacji i Nauki z 10 czerwca 2022 r. w sprawie wysokości wskaźnika waloryzacji maksymalnej wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego, o której mowa w art. 52 ust. 1 ustawy z 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych  oraz maksymalnej wysokości kwoty tej opłaty, po waloryzacji (M.P. z 2022 r. p oz. 613) , informuję, iż kwota odpłatności za rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu ponad 5 godzin dziennie wynosi, od 1 września 2022 r.,  1,14 zł ( dotyczy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.)

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022 - 2023

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 - 2023 odbędzie się dnia 01.09.2022 r. na terenie zielonym przy szkole o godzinie 9:30. Następnie zapraszamy uczniów do poszczególnych klas na spotkanie z wychowawcami.

Ten dzień będzie wyjątkowy dla wszystkich przedszkolaków, ponieważ, już o godzinie 10:00 nastąpi uroczysty akt pasowania na przedszkolaka !

W ten dzień uczniowie mogą przybyć do szkoły zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy autobusów, a któy jest również dostępny na stronie

Uczniowie będą mogli wrócić do miejscowości zamieszkania autobusem między godziną 10:40 a 11:00.

Dla chętnych uczniów (pod opieką rodziców), w kościele w Wilczkowie, msza święta o godzinie 8:30.

• Wykaz podręczników na rok szkolny 2022 - 2023

• W załączeniu przedstawiamy Państwu wykaz podręczników na rok szkolny 2022 - 2023.

Zaznaczamy jednocześnie, że podręczniki do religii oraz do języka niemieckiego klas IV - VI nie są refundowane, co oznacza że uczeń dokonuje zakupu we własnym zakresie. Wspomniane podręczniki zaznaczone są w wykazie kursywą.

Pozostałe książki uczniowie otrzymują wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.

WYKAZ_PODRECZNIKOW_NA_ROK_SZKOLNY_2022_2023.pdf

• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021 - 2022 odbędzie się w piatek 24 czerwca o godzinie 8:30 na terenie przyszkolnym. Powrót autobusem szkolnym ok godziny 10:30.

• Informacja dotycząca rekrutacji

• Szanowni Państwo!
            W związku z zakończeniem naboru i wykorzystaniem wszystkich wolnych miejsc w naborze podstawowym, informujemy że na rok szkolny 2022/2023 Gmina Żórawina nie będzie prowadziła rekrutacji uzupełniającej do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w  szkołach podstawowych.