Nawigacja

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - Obrazek 1

 • W Polsce święto EDL obchodzone jest dopiero od 2007 roku. Data 6 marca związana jest z założeniem Komitetu Łącznikowego Terapeutów Mowy Unii Europejskiej we Francji w 1988 roku. Jego zadaniem jest uhonorowanie wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym wysławianiem się, ale przede wszystkim uwrażliwienie rodziców na istotę wspomagania artykulacji na etapie edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej, gdyż w tym okresie rola logopedy jest szczególnie istotna dla rozwoju mowy dzieci.

  Z tej właśnie okazji, uczniowie z Oddziału Przedszkolnego oraz z klas I-III udali się w logopedyczną podróż ze smokiem Obibokiem.

  Smok Obibok zaprosił dzieci do udziału w fascynujących logozabawach. Był logoquiz, nauka prawidłowego oddychania, logobajka ilustrowana gimnastyką buzi i języka oraz wyrazami dźwiękonaśladowczymi. Dzieci wykonały również znaną i ubóstwaną piosenkę „Czekolada” w logochórze Kląskaczy i Cmokaczy. Smok Obibok nie zapomniał też o zabawach słuchowych, logozagadkach oraz logokonkursach z chrupkami, kremem czekoladowym, piórkami, balonami, bańkami mydlanymi oraz piłką.

  Emocji było co niemiara o czym świadczy zdecydowane przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu 85dB. Dzieci dzielnie dopingowały swoich faworytów, a wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni pięknymi naklejkami 3D.

  I znów potwierdziła się zasada, że ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE WCALE NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE!

  Do zobaczenia za rok!

 • REKRUTACJA

  Przypominamy o konieczności złożenia przez rodziców wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego oraz do pierwszej klasy.

  Ponieżej znajdą Państwo wzory dokumentów, które należy składać w sekretariacie szkoły.

  wniosek_przedszkole.doc

  wniosek_szkola.odt

  Wszelkie informacje na temat rekrutacji dostępne w zakładce u góry nasze strony "Rekrutacja 2018 - 2019" oraz w sekretariacie szkoły!

 • DAJĘ SŁOWO

  21 lutego uczniowie z klasy szóstej naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Językowym ,,Daję Słowo". Odbył się on w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rzeplinie.           
  Miło spędziliśmy czas, rozwiązując zadania językowe. W zwycięskiej drużynie znalazł się Paweł Baszyński. Gratulujemy. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

 • WALENTYNKI

  Dnia 13 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się walentynki.  Zostały one przełożone, ponieważ 14 lutego wypadała środa popielcowa. W wydarzeniu uczestniczyły klasy IV- VII. 13 lutego w naszej szkole odbyły się walentynki.

  Z prezentacji przygotowanej na kole medialnym, a zaprezentowanej  przez Pawła dowiedzieliśmy się o historii święta. Wiąże się ono z postacią świętego Walentego z  Ternii, który żył na przełomie II i III wieku w Cesarstwie Rzymskim. Był lekarzem i kapłanem. Cesarz Konstanty II Gocki skazał go na śmierć po tym, jak dowiedział się, że potajemnie udziela ślubów legionistom, co było zabronione przez władcę.

  W więzieniu zakochał się w dziewczynie ( celibat jeszcze nie obowiązywał), a przed samą śmiercią napisał dla niej kartkę, którą podpisał ''Twój Walenty''. Tak narodził się zwyczaj wysyłania walentynek.

  Po wysłuchaniu tej historii obejrzeliśmy krótką animację wykonaną przez Miłosza, która przedstawiała mężczyznę, dającego kobiecie serce. Uczniowie przygotowali też występy. Marysia zagrała piękny utwór na keyboardzie, a Hania, Ania, Kamila i Martyna z Wiktorią śpiewały piosenki o miłości. W  tle leciała prezentacja  przygotowana przez Emilię, Hanię i Oliwię. Następnie tańczyły dziewczyny z zespołu Black and White.

           Na końcu w dowód sympatii każdy dostał lizaka w kształcie serca.  Było bardzo sympatycznie.

 • BAL Z BABCIĄ I DZIADKIEM

  12 stycznia 2018 roku, tuż przed feriami, w świetlicy w Wiczlkowie odbyło się spotkanie uczniów najmłodszych klas z Babciami i Dziadkami. Tym razem wnuczkowie po krótkich wystęach artystycznych zaprosili swoich najbliższych do wspólnych karnawałowych tańców. Jak zawsze dopisali z obecnością zarówno "Dziadkowie" jak i Rodzice, sala pękała w szwach. Po raz kolejny okazało się, że sala widowiskowa jest nam niezbędnie potrzebna! Dziękujemy za możliwość korzystania ze świetlicy wiejskiejsmiley

  Do zobaczenia za rok!!!

 • TRZECIAKI NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

  7 grudnia uczniowie klasy III b spędzili dwie godziny na pokonywaniu swoich słabości na wspaniałej ściance wspinaczkowej!

  Każdy chłopak i dziewczyna zamienili się w prawdziwych linoskoczków, nie była im straszna ani wysokość ani dystans. Czas spędzony w CASiS "Skałka" we Wrocławiu był prawdziwie aktywnie spędzonym czasem pełnym radości i dobrej zabawy. Zgodnie stwierdziliśmy, ze taki w-f mógłby odbywać się częściej.

 • MIKOŁAJKI 2017

  W tym roku projekt mikołajkowy zaangażował do wspólnej pracy łącznie prawie 60 dzieci w tym samym czasie!

  Uczniowie klas I - III i oddział przedszkolny razem stworzyli pracę plastyczną poprzez działania systemu Edukacja Przez Ruch. Przy dzwiękach muzyki, jednocześnie, powstawały złożenia papieru, jodełki czy gwiazdki.

  Uczniowie zostali zaproszeni do wykonania wspólnej pracy - świeczników, które obecnie wprowadzają świąteczny nastrój w holu naszej szkoły. Ponadto każda klasa stworzyła niesamowicie długie łańcuchy choinkowe, które zdobią stojące na parterze placóki zielone drzewko.

  Było głośno, wesoło i pracowicie!

 • CIEKAWE LEKCJE WYCHOWAWCZE W KLASIE V

  Klasa V razem ze swoim wychowawcą - Dorotą Karcz bierze udział w programie "Kompetencje na szóstkę II" stworzonym przez Fundację Uniwersytet dzieci.

  W ramach tego programu odbędzie się cykl lekcji wychowawczych, podczas których uczniowie:

  ·         rozwiną swoje kompetencje społeczne (kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość),

  ·         będą kształcić swoje umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania,

  ·         popracują nad rozwojem osobowym i społeczny (komunikacja i współpraca w grupie, nawiązywanie relacji, planowanie i realizacja wspólnego projektu, dzielenie się zadaniami),

  ·         rozbudzą swoją ciekawość poznawczą.

   Przed klasą V porcja fascynujących i kreatywnych lekcji. Mamy nadzieję, że dostarczą one mnóstwa radości i satysfakcji.

  Pierwsze takie spotkanie właśnie za nami. Odnaleźliśmy w sobie talenty i mocne strony, którymi z dumą chcemy się z wami podzielić.