• Świąteczne życzenia

• Dyrekcja Szkoły składa najserdeczniejsze życzenia okazji Świąt Bożego Narodzenia - nadziei, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji i muzyki, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół oraz chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.

Miejmy nadzieję, że Nowy 2024 Rok będzie pełen dobrych niespodzianek, ale i również poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji.

• Rozstrzygnięcia konkursu "Świąteczna ozdoba"

• Klasa 0

I Miejsce - Szymon Wąsowicz

II Miejsce - Mikołaj Matulak

I Miejsce - Lena Kamińska

II Miejsce - Wiktoria Chotja

III Miejsce - Hanna Szała

Emilia Wąsowicz

Maria Śledzińska

Martyna Szałek

I Miejsce - Emilia Tadeusiak

II Miejsce - Filip Sławski

III Miejsce - Bartosz Kusak

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

• "Nocowanka"

• 15 grudnia w naszej szkole odbyło się nocowanie. Jak widać na załączonych zdjęciach, dobry humor dopisywał. Ta wyjątkowa noc pełna była fantastycznych atrakcji.

Czasem bywają takie momenty w życiu, kiedy wystarczy zaledwie śpiwór, kawałeczek podłogi i towarzystwo rówieśników (oczywiście, pod czujnym okiem opiekunów), aby ŚWIETNIE SPĘDZIĆ CZAS !

• Kolejna odsłona Szkolnych News'ów

• „Szkolne Newsy” wydanie 6

Redaktor naczelny: Zuzanna Godyń

Zespół redakcyjny: Lena Olszewska, Oliwia Świętalska, Zofia Zjawin

Korekta językowa i opieka: Katarzyna Staszak

Serdecznie dziękuję naszemu zespołowi za czas i trud włożony w przygotowanie tego świątecznego wydania czasopisma. Cały czas się uczymy, poznajemy zagadnienia związane z niełatwym redagowaniem artykułów i niejednokrotnie musimy mierzyć się z trudnościami technicznymi. Dziękuję Wam Dziewczyny! Jesteście wspaniałe! Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach koła redakcyjnego! K.Staszak

• Bajkonur w Wilczkowie, czyli niezwykłe planetarium

• 14 listopada gościliśmy w naszej szkole (a dokładniej w świetlicy wiejskiej) przenośne planetarium Bajkonur . W imitującej niebo nadmuchiwanej kopule uczniowie mieli okazję obejrzeć seanse astronomiczne. Astronom - Pan Tomasz Lewicki z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadał o Kosmosie oraz odpowiadał na wszystkie pytania .

Spotkanie w przenośnym planetarium było podsumowaniem projektu o Układzie Słonecznym. Prace uczniów klasy VI możecie podziwiać na zdjęciach i szkolnych tablicach