• ROK SZKOLNY 2021 - 2022 MOTTO "ŚWIADOMOŚĆ"

• Początek Roku Szkolnego rozpoczynamy bajką, której hasło, tradycyjnie będzie towarzyszyło nam w działaniach profilaktyczno-wychowawczych.

„- Czy nie mógłby pan mnie poinformować, którędy powinnam pójść? – mówiła dalej.
            – To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś zajść – odparł Kot-Dziwak.
            – Właściwie wszystko mi jedno.
            – W takim razie również wszystko jedno, którędy pójdziesz.
            – Chciałabym tylko dostać się dokądś – dodała Alicja w formie wyjaśnienia.
            – Ach, na pewno tam się dostaniesz, jeśli tylko będziesz szła dość długo.”

Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów

Jak pamiętacie hasłem minionego roku szkolnego była odwaga – bo każda droga ma swój początek. Ten czas wymagał odwagi - pandemia, zdalne nauczanie, brak kontaktów z rówieśnikami.

Jeśli droga ma początek, to musi nas gdzieś prowadzić. Jak już wiemy, ta droga może być łatwa, jak i trudna, wiemy, że wymaga odwagi, ale wymaga również czegoś bardzo ważnego.

Alicja miała szczęście i spotkała pogodne stworzenie, które odpowiedziało jej zgodnie ze swoim prostym sposobem myślenia. I trudno odmówić Kotu-Dziwakowi, że ma rację. Niestety wprowadzenie tej oczywistej myśli w życie nie zawsze jest takie proste.

Jaka może być konsekwencja takich wyborów? Czy jest nią, tak jak u Alicji, całkowita obojętność co do tego, gdzie tak naprawdę się dotrze? A może jest na odwrót, i to obojętność jest przyczyną, przez którą nie kierujemy się swoimi prawdziwymi pragnieniami, a wybieramy  cokolwiek?

Czy codzienne decyzje, podejmowane bez określonego celu do którego dążymy, mogą nas zaprowadzić tam gdzie prowadzą nasze życiowe pragnienia? Czy może dotrzemy tam gdzie zaprowadzą nas nasze chwilowe zachcianki?

Przez Rok Szkolny poprowadzi nas Alicja w krainie czarów z kotem dziwakiem w parze.

ŚWIADOMOŚĆ – BO KAŻDA DROGA JEJ WYMAGA

jest hasłem przewodnim roku szkolnego 2021-2022

Świadomość tak bardzo potrzebna na każdym trudnym etapie drogi, świadomość celu, nauczania, uczenia się ...

Świadomość, czyli wg słownika synonimów języka polskiego - charakter, duch, dusza, maniera, mentalność, natura, oblicze, osobowość, psychika, serce, sposób myślenia, styl, temperament, umysłowość, wewnętrzne ja, duszyczka, odczucie, ogarnięcie umysłem, świadomość czegoś, wiedza, wytłumaczenie, zrozumienie, błyskotliwość, mądrość, orientacja, perfekcja, sztuka, talent, wprawa, zdolność, rozum i wiele wiele innych określeń.

A więc, zaczynamy!