• Spotkanie z Rafałem Kubackim

• Omawianie lektury na języku polskim może być doskonałą okazją do niezwykłych spotkań! W ramach podsumowania cyklu lekcji z powieścią historyczną "Quo vadis" uczniowie klasy VIII mieli zaszczyt gościć Pana Rafała Kubackiego - odtwórcę roli Ursusa w filmie Jerzego Kawalerowicza. Pan Rafał opowiedział nam o kulisach przygody z filmem, o tym, jak przygotowywał się do walki z bykiem (książkowym turem ;)) oraz wygłosił krótki wykład na temat wartości, jakimi powinniśmy kierować się w życiu. A tych wartości niewątpliwie uczy aktywność fizyczna. Nie jest to przypadek, ponieważ nasz gość to wybitna postać polskiego sportu, złoty medalista mistrzostw świata w judo, olimpijczyk, a przede wszystkim wspaniały człowiek.

• Paczuszka Dla Maluszka

• Od 29 listopada do 20 grudnia 2021 roku w naszej szkole miała miejsce akcja charytatywna ,,Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Głównym celem tego wydarzenia była przedświąteczna zbiórka, głównie artykułów higienicznych, które trafią do najbardziej potrzebujących dzieci. W ramach akcji udało nam się zebrać ponad 20 paczek, co świadczy o tym, że los potrzebujących nie jest nam obojętny. Dary z naszej szkoły trafiły do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Wierzbicach, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa. Wspólnie pokazaliśmy jak wielkie mamy serce. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołączyć do tej wspaniałej akcji.