REKRUTACJA 2018 - 2019 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY DOKUMENTY I PROCEDURY ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO PODRĘCZNIKI Tekstowa podstrona

REKRUTACJA 2018 - 2019

Poniżej mogą Państwo znaleźć wszekie informacje na temat niezbędnej dokumentacji, koniecznej do złożenia poprawnego wniosku o przyjęcie dziecka do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczkowie

wniosek_szkola.odt

wniosek_przedszkole.doc

Rekrutacja_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych.odt

Rekrutacja_do_klasy_pierwszej.odt

Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Zorawina.pdf

uchwala_XXXI_179_17_Rady_Gminy_Zorawina.pdf

Ministerstwo Edukacji Narodowej jest autorem publikacji skierowanej do rodziców dzieci sześcio- i siedmioletnich, opiekunów, którzy stoją przed ważną decyzją, czy od 1 września 2016 r. ich dzieci mają rozpocząć edukację szkolną, czy pozostać w przedszkolu.

W poradniku znajdują się między innymi informacje na temat zmian w ustawie o systemie oświaty, a także o zasadach rekrutacji do przedszkola.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty od 1 września 2016 roku obowiązkiem szkolnym objęte będą dzieci siedmioletnie. Natomiast dziecko sześcioletnie ma obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego. Do klasy pierwszej może pójść zarówno sześciolatek, jak i siedmiolatek.

Na początku lutego br. w Ministerstwie Edukacji Narodowej uruchomione zostały cztery numery telefonów dla rodziców, którzy chcieli zasięgnąć szczegółowych informacji na temat rozpoczęcia edukacji swoich dzieci. Eksperci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15–16.15.

tel. 22 34 74 595 (sześciolatek w szkole)

tel. 22 34 74 717 (sześciolatek w przedszkolu)

tel. 22 34 74 589 (sześciolatek w przedszkolu, sześciolatek w szkole)

tel. 22 34 74 467 (sześciolatek w przedszkolu, sześciolatek w szkole)