• CZYTANIE NA ŚNIADANIE

• „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”

Wisława Szymborska

W roku szkolnym 2016/2017 grupa dzieci z oddziału przedszkolnego, przystąpi programu ,, Czytanie na śniadanie"

Bo czytanie dzieciom to najlepsza inwestycja w przyszłość dzieci:

• czytanie dzieciom rozwija język, pamięć i wyobraźnię
          • czytając książki dzieciom chronimy je przed uzależnieniem od telewizji i komputera
          • kiedy czytamy maluchom, budujemy z nimi mocną więź i wspieramy ich poczucie wartości
          • dzieci, którym dużo się czyta, poszerzają swoją wiedzę i przyswajają wartości moralne
          • nawyk czytania i zdobywania wiedzy zostaje dzieciom na całe życie.

Dlatego my w oddziale przedszkolnym  też czytamy naszym dzieciom. Do programu ,, Czytanie na śniadanie"  zapraszamy chętnych rodziców i gości. A potem razem będziemy malować postacie z bajek, odtwarzać sceny z książek  i recytować wiersze. Wszystko po to, aby nasi wychowankowie byłi  mądrzy i wrażliwi.

Zapraszamy i zachęcamy serdecznie wszystkich rodziców, a także babcie, dziadków, starsze rodzeństwo do włączenia się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom i do głośnego czytania w naszym oddziale przedszkolnym. . Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do głośnego czytania książek wraz z naszymi podopiecznymi. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków.

Głośne czytanie jest podstawową potrzebą dziecka, tak samo jak mówienie, że się je kocha.To wszystko zapewnia maluchowi poczucie bezpieczeństwa i zapewnia prawidłowy rozwój emocjonalny. Tej bliskości nie zastąpi najbardziej wciągająca gra.

Czytanie to najprostszy sposób na wychowanie wykształconego, kulturalnego, dobrego i szczęśliwego człowieka. Dzieci – poznając cudowny świat magii i fantazji bajkowej.

Karolina Tyniec