• Regulamin

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II

W WILCZKOWIE

1. Korzystanie ze księgozbioru biblioteki jest bezpłatne.

2. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem biblioteki szkolnej i przestrzeganiem go.

3. Książki można wypożyczać na okres dwóch miesięcy.

4. Uczeń, który ma nie oddaną w terminie książkę nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.

5. Czytelnik może wypożyczać książki tylko na swoje nazwisko.

6. Książki wypożyczonej na swoje nazwisko nie można przekazywać osobom drugim.

7. Wypożyczone książki należy zwracać bezpośrednio bibliotekarzowi.

8. Czytelnik zobowiązany jest do poszanowania wypożyczonych zbiorów.

9. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę. Jeśli odkupienie książki jest niemożliwe, powinien oddać inną, wskazaną przez bibliotekarza. Do momentu, gdy tego nie uczyni, jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.

10. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.

11. Do biblioteki nie wolno wchodzić z jedzeniem i piciem oraz w okryciu wierzchnim.