INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLASY III

PRZYBORY I MATERIAŁY DO KLASY III W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
    1. 2 zeszyty w wąską linię, 2 zeszyty w kratkę, brudnopis
    2. Zeszyt korespondencji
    Na pierwszej stronie zeszytu proszę wypisać dane ucznia: imię i nazwisko, miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania; imiona i nazwiska rodziców (prawnych opiekunów), adres zamieszkania rodziców, wszelkie telefony kontaktowe z wyjaśnieniem do kogo.
    3. Piórnik z wyposażeniem (pióro (długopis), dwa ołówki, gumka, temperówka, linijka, ekierka, kolorowe cienkopisy lub flamastry, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe.)
    4. Przybory, które zostają w klasie:
    - bloki – 2 małe rysunkowe białe, 1 mały techniczny biały, 1 mały kolorowy rysunkowy, 1 mały kolorowy techniczny, 1 duży techniczny kolorowy, 1 duży rysunkowy kolorowy.
    - farby plakatowe, pędzel gruby i cienki,
    - 2 papiery kolorowe (wycinanka) – włożone do podpisanej koszulki,
    - bibuła karbowane (kolor dowolny ) 1 szt,
    - plastelina
    - kredki: „Bambino”, kredki pastelowe (olejne)
    - klej biurowy, klej „Magic”,
    - teczka na prace,
    - taśma klejąca,
    - zszywacz biurowy,
    - 1 dziurkacz ozdobny

Proszę, aby wszystkie przybory, które zostają w klasie były podpisane
    wych. kl. – Lidia Maśloch

AKCJA LETNIA 2018

Zapraszamy dzieci do udziału w półkoloniach w formie wycieczek organizowanych z naszej szkoły podczas wakacji.
    2 i 3 lipca odbędą się wycieczki do Wrocławia do multikina przy ul. Powstańców Śl. na film „Kaczki z gęsiej paczki”, a 5 i 6 lipca na film „Uprowadzona księżniczka”.

Wyjazd do Wrocławia z przystanku PKS o godz.:
    8.45 Przecławice (przystanek w kierunku Jaksonowa), 8.50 Jaksonów, 8.50 Pasterzyce (przystanek na drodze w kierunku Wilczkowa), 8.55 Wilczków (przystanek na skrzyżowaniu głównym), 9.00 Galowice.

Powrót: godz. 14.00-14.15 (odbiór dzieci na przystanku PKS j.w.). Ze względu na poszerzenie
    programu wycieczek godzina powrotu uległa zmianie.

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZEŃ NA ROK SZKOLNY 2018 - 2019

W załączniku mogą Państwo przeczytać z jakich podręczników będą się uczyć Państwa dzieci w poszczególnych klasach w roku szkolnym 2018 - 2019. Zaznaczamy, że wszystkie wymienione w dokumencie pozycje są finansowane przez państwo, czyli książki i ćwiczenia będą do wypożyczenia w bibliotece szkolnej wraz z początkiem roku szkolnego.

WYKAZ_PODRECZNIKOW_NA_ROK_SZKOLNY_2018.rtf.pdf

UWAGA! ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego 2017 - 2018 odbędzie się 22.06.2018 r.

Msza święta w kościele w Wilczkowie - godz. 8:30

Uroczysty apel z rozdaniem nagród i świadectw - godz. 9:30, po nim pożegnanie z wychowawcami w klasach.

Powrót dzieci przyjeżdżających w ten dzień autobusem kursowym - godz. 11:45 z przystanku pod szkołą.

• BEZPIECZNY WYPOCZYNEK

Na temat tego jak bezpiecznie i mądrze korzystać z letniego wypoczynku już w najbliższy czwartek opowiedzą wszystkim uczniom przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Zachęcamy również rodziców do tego, by zapoznali się z publikacją MEN jaką jest Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku. Ponadto na ministerialnej stronie mogą Państwo prześledzić czy organizowana przez dowolną placówkę półkolonia lub kolonia dla dzieci została zatwierdzona przez MEN oraz zorganizowana wg obowiązujących przepisów prawa. Zachęcamy do wnikliwej lektury ministerialnej strony https://men.gov.pl/strony/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow.html

Poniżej, najeżdżając na obrazek i klikając dwukrotnie lewym klawiszem myszy można otworzyć dokument zawierający Poradnik

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK - Obrazek 1

PROGRAM "DOBRY START"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Najeżdżając myszką i klikając dwukrotnie na poszególne zdjęcia można je powiększyć i odczytać informacje.

PROGRAM "DOBRY START" - Obrazek 1   PROGRAM "DOBRY START" - Obrazek 2   PROGRAM "DOBRY START" - Obrazek 3

UWAGA UCZNIOWIE PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH I ZERÓWKOWICZE
    Zapraszamy rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych oraz dzieci oddziału przedszkolnego na zebranie organizacyjno -informacyjne, które odbędzie się 14 czerwca o godz. 16:30.

COŚ DO OGŁĄDANIA I SŁUCHANIA, CZYLI WILCZKÓW W TELEDYSKU

W zeszłym roku na terenie naszej gminy był nagrywany teledysk do nowej piosenki Marii Heleny. W nagraniach wzięły udział uczennice z naszej szkoły. W tle widać również progi naszej skromnej placówki. Zobaczcie i posłuchajcie koniecznie!