Nawigacja

 • 2 października 2017 r. uczniowie klas V – VII uczestniczyli w warsztatach ekologicznych na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie. Tegorocznym tematem zajęć była „Łąka, czyli co w trawie piszczy?”. Warsztaty prowadził pan Robert Sosnowski  z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Dzięki niemu poznaliśmy gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących ekosystem łąki, obejrzeliśmy spreparowane zwierzęta, prezentację multimedialną, oraz krótkie filmy przyrodnicze ukazujące zwyczaje organizmów zamieszkujących nasze łąki.

  Po prelekcji  całą grupą wybraliśmy się na spacer brzegiem Zalewu Mietkowskiego.
  Na zakończenie warsztatów upiekliśmy kiełbaski przy ognisku. Każdy z uczestników otrzymał także drobny upominek.
   
 • To już tradycja - dzieci z zerówki  przystąpiły (8 listopada) po raz kolejny do udziału w akcji "Śniadanie daje moc", w czasie której przygotowali smaczne, zdrowe przysmaki śniadaniowe: tortille z warzywami, pastę z awokado z kiełkami,musli, smoothe ze szpinakiem i jarmużem oraz koktajl jagodowy. Pomimo ponurej pogody za oknem było kolorowo.

 • Już po raz 24. w Polsce odbyła się Akcja Sprzątanie Świata. W tym roku pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tej edycji jest zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ). Albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.

   

   

 • ZAJĘCIA DODATKOWE - ROBOTYKA - SZACHY

  Miło nam donieść, że w naszej szkole mogą zostać uruchomione odpłatne zajęcia dodatkowe. Dzieci mogą zgłaszać w szkole wychowawcom chęć uczestnictwa w opisanych niżej zajęciach (najlepiej poprzez wpis do zeszytu korespondencji).

  Po uzbieraniu grupy (min. 8 - 10 uczniów) zostaną podane terminy zajęć. Wszelkich informacji udzielają organizatorzy:

  • Szkoła Szachowa "Czarny Koń" - odpłatność 18 zł za zajęcia (raz w tygodniu 45 minut) instruktor: Rafał Małecki tel. 691855524; e-mail: kontakt@czarnykon.net.pl

   

   

   

  wszelkie dodatkowe informacje: tel. +48733288492; www.bicks4kidz.com.pl/wroclaw

 • 25 październik odbyło się w bibliotece spotkanie klas 0-III z okazji „Dnia Kundelka”

  W ramach spotkania dzieci:

  - obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się min. skąd się wzięły kundelki i jak należy opiekować się psem

  - oglądały książeczki, których bohaterami były psy,

  - słuchały fragmentów wybranych książek,

  - wykonały tematyczne prace plastyczne,

  - I ŚWIETNIE SIĘ BAWIŁY!

 • PROŚBA O WSPARCIE W KONKURSIE DLA SZKOŁY W WĘGRACH

    

  Szkoła Podstawowa w Węgrach bierze udział w programie marki Domestos ,,Wzorowa łazienka". Można wygrać remont łazienek szkolnych albo roczny zapas produktów marki Domestos. Szkoła w Węgrach ma duże szanse, bo jesteśmy w pierwszej setce, dzisiaj na 66 miejscu.

  Prosimy o pomoc w głosowaniu. Można oddać zwykły głos albo głosować z paragonem. Należy wówczas zakupić produkt marki Domestos /dowolny/ i zachować paragon. Następnie dodać go na stronie szkoły w Węgrach:

  https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/581

   

  Zostanie wówczas doliczone 20 głosów. W tym roku głosy są dzielone przez liczbę uczniów w szkole.

 • Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej wśród klas młodszych uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki. Najmłodsza klasa I została przyjęta do grona społeczności uczniowiskiej. Pani Beata Dziedzińska przygotowała swoich podopiecznych, którzy pięknie tańczyli, śpiewali i recytowali potwierdzając tym samym, że zasługują na miano UCZNIÓW. Pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. JP II w Wilczkowie, Aleksandra Ulatowska, nie miała wątpliwości, że należy pasować ich na pełnoprawnych uczniów naszej placówki.

  WITAJCIE W SZKOLE!!!

 • 13 października obietnice bycia ,,WZOROWYM PRZEDSZKOLAKIEM" złożyły przed swoimi rodzicami, gośćmi i Panią Dyrektor nowo przyjęte  dzieci z oddziału przedszkolnego dołączając do grona pełnoprawnych przedszkolaków. Wraz ze swoimi kolegami zaprezentowali wiersze, piosenkę, grę na instrumentach oraz taniec. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 • Przez cały tydzień między 2 – 6 października 2017 roku uczniowie klas trzecich zwiedzali okolice Barda. Gościli w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie, który stanowił miejsce nauki i wypoczynku. Była to również świetna baza wypadowa, do zwiedzania lokalnych atrakcji. Zwiedzili Bazylikę Mniejszą w Bardzie, ruszyli szlakiem śladami kapliczek na Wzgórzu Różańcowym, podjęli wyzwanie zdobycia Szczelińca Wielkiego w Górach Stołowych, obejrzeli zabytkowe i najnowsze zabawki w Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju, zwiedzili Muzeum Kopalni Złota w Złotym Stoku, widzieli konstrukcje Średniowiecznego Parku Techniki, …

  To tylko część atrakcji jakie spotkały naszych uczniów. Pogoda nie zawsze im sprzyjała, ale uczniowie byli dzielni! Pamiętali też o meczu naszej reprezentacji z Armenią. Wynik 6:1 dla polskiej drużyny przyniósł taniec zwycięstwa i ogromną radość wśród naszych młodych miłośników sportu!

  Uczniowie z utęsknieniem czekają na kolejny, tak atrakcyjny wyjazd!

 • OBIADY


  Informujemy, że jest możliwość spożywania posiłków przez dzieci. Z otrzymanych ofert wybrano firmę cateringową Czekoladowa Nuta z Żernik Wrocławskich.


  Oferta obejmuje:

  1.      pełny zestaw obiadowy: zupa, drugie danie, kompot – 8 zł. Brutto,

  2.      zupa, kompot – 3,50 zł. Brutto,

  3.      drugie danie, kompot deser – 5,50 zł. Brutto.

  Prosimy o zgłaszanie dzieci chetne do spożywania posiłków w trybie pilnym do sekretariatu szkoły tel. 713165039 lub do wychowawcy klas.

 • KIEDY POCZĄTEK I KONIEC LEKCJI, CZYLI DZWONKI W WILCZKOWIE

  Lp.

  Lekcje od – do

  Przerwy

  od – do

  Długość przerwy

  1.

  8:00 – 8:45

  8:45 – 8:55

  10 min

  2.

  8:55 – 9:40

  9:40 – 9:50

  10 min

  3.

  9:50 – 10:35

  10:35 – 10:50

  15 min

  4.

  10:50 – 11:35

  11:35 – 11:45

  10 min

  5.

  11:45 – 12:30

  12:30 – 12:50

  20 min (obiadowa)

  6.

  12:50 – 13:35

  13:35 – 13:45

  10 min

  7.

  13:45 – 14:30

  14:30 – 14:40

  10 min

  8.

  14:40 – 15:25

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Poniżej umieszczamy link do podstrony, na której znajduje się rozpiska dzwonków zaczynających i kończących lekcje.

  Ścieżka dostępu:

  - w pasku znajdującym się po lewej stronie ekranu odnajdujemy zakładkę "O szkole"

  - wchodząc na tę podstronę w pasku na środku ekranu wybieramy na czerowno zaznaczoną zakładkę "Lekcje - przerwy - dzwonki"

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Drodzy Rodzice!

  pierwsze w roku szkolnym zebranie z Rodzicami odbędzie się w środę 13.09.2017 r o godzinie 17:30.

  Zapraszamy!!!

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017 - 2018 już w najbliższy poniedziałek 04.09.2017 r.

  Informujemy, że uczniowie mogą przyjechać do szkoły kursowym autobusem, wg obowiązującego obecnie rozkładu jazdy linii 513.

  Zapraszamy na Mszę Świętą w kościele w Wilczkowie o godzinie 8:30. Wówczas nastąpi również poświęcenie plecaków i przyniesionych przez pierwszoklasistów przyborów.

  Uroczysty apel rozpoczynający rok szkolny 9:30.

  Spotkanie z wychowawcami klas w poszczególnych salach 10:30.

  Autobus powrotny 11:45.

 • PÓŁKOLONIE – WYCIECZKI DO KINA!!

  Informujemy, że z powodu zamknięcia kina Arkady (przy ul. Powstańców Śląskich), wycieczki w ramach półkolonii w dn. 17 i 18 sierpnia odbędą się do multikina w Pasażu Grunwaldzkim (Plac Grunwaldzki 22). Godziny wyjazdu i przyjazdu dzieci zostają bez zmian.

  Jedziemy na film „Auta 3”.

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLASY II

  Poniżej informacja dotycząca niezbędnych przyborów szkolnych dla uczniów klasy II, której wychowawcą jest Pani Lidia Maśloch:

  przybory_do_kl_II.odt

 • WAKACJE ZE SZKOŁĄ, CZYLI LETNIA AKCJA ATRAKCJA!

  Zapraszamy dzieci do udziału w półkoloniach w formie wycieczek organizowanych w naszej szkole podczas wakacji.

  14 i 16 sierpnia odbędą się wycieczki do ZOO we Wrocławiu.

  Wyjazd do ZOO z przystanku PKS o godz.:

  8.00 Przecławice (przystanek w kierunku Jaksonowa), 8.05 Jaksonów, 8.05 Pasterzyce (przystanek na drodze do Wilczkowa), 8.10 Wilczków (przystanek na skrzyżowaniu głównym), 8.15 Galowice.

  Powrót: ok. godz. 12.00-12.15 (odbiór dzieci na przystanku PKS j.w.).

  Na wycieczce dzieci muszą mieć odpowiedni strój do pogody: nakrycie głowy w razie upałów, wygodne buty. Każdy powinien mieć coś do picia.

  17 i 18 sierpnia odbędą się wycieczki do Wrocławia do multikina „Arkady” na film „Auta 3”.

  Wyjazd do Wrocławia z przystanku PKS o godz.:

  9.00 Przecławice (przystanek w kierunku Jaksonowa), 9.05 Jaksonów, 9.05 Pasterzyce (przystanek na drodze w kierunku Wilczkowa), 9.10 Wilczków (przystanek na skrzyżowaniu głównym), 9.15 Galowice.

  Powrót: ok. godz. 13.00 – 13.15 (odbiór dzieci na przystanku PKS j.w.).

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2017 - 2018

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że w roku szkolnym 2017 - 2018 wszystkie podręczniki do zajęć obowiązkowych dla klas I - VII są dotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a co za tym idzie - są bezpłatne, uczniowie otrzymają wypożyczą je z biblioteki szkolnej.

  Jedyne podręczniki, które należy zakupić, to podręczniki do nauki religii.

  Poniżej prezentujemy Państwu szczegółowy wykaz dla każdej z klas

  klasa

  Tytuł podręcznika

  Wydawnictwo

  Zeszyt przedmiotowy

  0

  Spotkania dzieci Bożych

  JEDNOŚĆ Kielce

  -----------

  I

  Żyjemy w Bożym świecie

  JEDNOŚĆ Kielce

  16-  kartkowy

  II

  Idziemy do Jezusa

  JEDNOŚĆ Kielce

  16 - katrkowy

  III

  Jezus jest z nami +ZESZYT ĆWICZEŃ

  JEDNOŚĆ Kielce

  32 kartkowy

  IV

  Miejsca pełne BOGActw +ZESZYT ĆWICZEŃ

  JEDNOŚĆ Kielce

  32 kartkowy

  V

  Spotkania uBOGAcające +ZESZYT ĆWICZEŃ

  JEDNOŚĆ Kielce

  32 kartkowy

  VI

  Tajemnice BOGAtego życia +ZESZYT ĆWICZEŃ

  JEDNOŚĆ Kielce

  32 kartkowy

  VII

  Błogosławieni, którzy szukają Jezusa

  JEDNOŚĆ Kielce

  2x32 kartkowy

  Do klas III, IV, V, VI obowiązują zeszyty ćwiczeń pod tym samym tytułem co podręcznik.

 • WAKACJE!!!

  Dziękujemy za kolejny wspólnie przeżyty rok! Świadectwa rozdane, więc możecie drodzy uczniowie i rodzice rozpocząć WAKACJE!

  Życzymy, by był to czas wesoły, pełen ciekawych inspiracji, ale przede wszystkim bezpieczny!!!

  Do zobaczenia we wrześniusmiley

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016 / 2017.
  8.30 - Msza Św. w kościele w Wilczkowie
  9.30 - Uroczysty apel kończący rok szkolny, a po nim spotkanie z wychowawcami w klasach.
  12.00 - autobus.

 • W zeszłym roku nasza miejscowość - Wilczków, walczyła o nowy plac zabaw dla naszych uczniów i dzieciaków. Udało się dzięki Państwa głosom.

  Poniżej prośba naszych sąsiadów z Mnichowic. Oni także mają szansę! Z nami zapewne jeszcze większą, więc...

  GŁOSUJCIE CODZIENNIE DO 31.07.2017

  poniżej link

  https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/311-mnichowice

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wilczkowie
  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wilczkowie,
  ul. Kopernika 29, Wilczków
  55-020 Żórawina
 • 713165039

Galeria zdjęć