Nawigacja

 • NOWE CIEKAWE ZAJĘCIA

  W naszej szkole odbyły się lekcje w systemie EduNect. Przedstawiciele firmy EduNect z Wrocławia pokazali jak można wykorzystywać efektywnie komputery w naszej pracowni komputerowej. Lekcje powtórkowe, sprawdziany na lekcjach matematyki, języka polskiego, języka obcego (angielskiego i niemieckiego) oraz klas 1 – 3 przebiegały sprawnie i w atmosferze pracy nad zadaniami.
  Uczniowie z zapałem pochłaniali kolejne zadania. Raport końcowy z ich działania wywoływał duże emocje i reakcje uczniów. System jest tak prosty w obsłudze, że uczniowie klas 1 i 2 szybko opanowali pracę w systemie EduNect.
  Zespół z firmy EduNect pokazał, jako można wykorzystać efektywnie 45 minut lekcji: szkolenie uczniów z danej klasy, szkolenie nauczyciela, średnio kilkadziesiąt zadań zrobionych przez ucznia oraz oglądanie raportów. Bardzo efektywnie NOWE CIEKAWE ZAJĘCIA - Obrazek 1
  https://www.facebook.com/EduNect

  NOWE CIEKAWE ZAJĘCIA - Obrazek 2

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  PASOWANIE NA UCZNIA

  Połowa października to od wielu lat w naszym szkolnym kalendarzu czas zarezerwowany na pasowanie pierwszoklasistów. W tym roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły stali się  oficjalnie jej uczniami w piątek, 12 października. Zgromadzeni w sali gimnastycznej rodzice, uczniowie klas 0, 2, 3 wraz z wychowawczyniami oraz pani dyrektor obejrzeli część artystyczną pierwszaków. Następnie dzieci przystąpiły do ślubowania na sztandar szkoły. Potem zostali przez dyrektor szkoły Aleksandrę Ulatowską pasowani na ucznia, która wręczyła im pamiątkowe dyplomy oraz teczki na ważne dokumenty szkolne. Od rodziców maluchy otrzymały rożki szczęścia wypełnione słodkościami. Pod koniec uroczystości już uczniowie, z uśmiechem na ustach ustawili się do pamiątkowych zdjęć. Następnie udali się do swojej sali lekcyjnej na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

   

  PASOWANIE NA UCZNIA - Obrazek 1

 • WYCIECZKA DO LASU

  WYCIECZKA DO LASU

  We wtorek 2 października 2018 r. klasy I- III wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do lasu w Leśnictwie Suchowice. Na miejscu czekał na nas pan leśniczy. Wraz z nim poszliśmy w głąb lasu. Leśniczy opowiadał nam o roślinach i zwierzętach zamieszkujących las. Zadawał nam pytania dotyczące przyrody. Wiemy już, że można tu spotkać szopa, ale jest to trudne. Można też zobaczyć tropy dzika i sarny. Wycieczka podobała nam się. To była ciekawa lekcja przyrody.

  uczennica klasy III - Blanka Łątkowska

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Już w przyszły piątek wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Kandydatami w roku szkolnym 2018 - 2019 są (w kolejności alfabetycznej smiley ):

  Duda Szymon (kl. IV b)

  Miecznikowski Kacper (kl. VII)

  Piltz Oliwia (kl. IV b)

  Siebielec Anna (kl. VIII)

  Tomaś Paulina (kl. VII)

  Wszołek Kamila (kl. VII)

  Wszyskim kandydatom życzymy powodzenia!!!

 • SZKOLNY WOLONTARIAT RUSZYŁ!

  W piątek 21.09.2018 r.  rozpoczął swoją działalność Szkolny Wolontariat!

  Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych pierwszych akcjach, czyli

  1) zbieramy artykuły biurowe (papiernicze i piśmiennicze) dla Oddziału Nefrologii Pediatrycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. J. Mikulicza - Radeckiego. Dlaczego akurat tam padł nasz wybór? Oddział ten leczy ponad 2000 małych pacjentów rocznie, w tym uczniów naszej szkoły. Zwykły blok, kolorowe kartki, kredki czy farby mogą przyczynić się do tego, że czas spędzony w szpitalu będzie chociaż trochę bardziej kolorowy!

  2) włączamy się do akcji "Piórniki do Afryki". W krajach trzeciego świata funkcjonowanie szkoły wygląda zupełnie inaczej niż w Europie. Klasa lekcyjna z tablicą i nauczyciel, to już dużo. Niestety ołówek, kredki czy temperówka, to już produkt trudny do zdobycia. To co dla nas oczywiste i zwyczajne, dla innych dzieci stanowi wielkie marzenie.

  Będziemy wdzięczni za każdy piórnik! ważne by był NOWY i wyposażony przede wszystkim w długopis, ołówek, kredki, temperówkę, linijkę i gumkę do mazania. Dodatkowy atrybut to lizak, który osłodzi przynajmniej pierwszy dzień nauki:)

  więcej informacji na temat akcji pod adresem http://dzieciafryki.com/piorniki-do-afryki-3/

   

  ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!

 • KLASA III W URZĘDZIE GMINY ŻÓRAWINA

  Dnia 18 września 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Urzędu Gminy w Żórawinie. Przywitał nas Pan Wójt, który opowiedział nam o pracy urzędników. Dowiedzieliśmy się też, że można przychodzić do Pana Wójta z różnymi problemami. Gospodarz poczęstował nas krówkami ręcznej produkcji i grzybkami z czekolady. Niektórzy napili się żurawinowej herbaty. Następnie zastępca Pana Wójta oprowadził nas po budynku urzędu i pokazał nam różne pokoje (wydziały), każdy do innych spraw. Spotkaliśmy tam tatę koleżanki z klasy, Zuzi, który pracuje w Urzędzie Gminy. Nasza wycieczka była fajną przygodą. Pan Wójt i pozostali pracownicy miło nas przyjęli, za co serdecznie dziękujemy.

  Uczennica kl. III – Julia Wrocławska

 • PROGRAM STYPENDIALNY "zDolny Śląsk"

  PROGRAM STYPENDIALNY "zDolny Śląsk"

  Uprzejmie informujemy, że zbliża się koniec terminu na nabór wniosków w Programie Stypendialnym "zDolny Śląsk". W załączeniu komunikat dotyczący tej
  kwestii.

   

  FEM_zDolny_Slask_przypomnienie_2018.doc

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Już w najbliższy czwartek - 13 września 2018 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami naszych uczniów.

  Zapraszamy rodziców dzieci oddziału przedszkolnego na godzinę 16:30, a rodziców uczniów klas I - VIII na godzinę 17:00.

 • INFORMACJA O ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO 2018 - 2019

  INFORMACJA O ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO 2018 - 2019

  Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się według poniższego harmonogramu:

  *godzina 8.30 msza święta w kościele w Wilczkowie

  *godzina 9.30 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - apel i spotkania z wychowawcami w klasach

  *godzina 11.30 powrót uczniów autobusem do miejscowości zamieszkania

  Uczniowie, którzy samodzielnie przybędą do szkoły przyjeżdżają do placówki wg rozkładu jazdy autobusów firmyTRACO obowiązującego w dniu 3 września.

 • UMIEM PŁYWAĆ DLA KLASY II - BARDZO WAŻNA INFORMACJA

  UMIEM PŁYWAĆ DLA KLASY II - BARDZO WAŻNA INFORMACJA

  Od września 2018 r., uczniowie naszej gminy, w tym naszej szkoły ( kl II) będą mogli uczestniczyć w programie „Umiem pływać”, realizowanym w Aquaparku we Wrocławiu. Będzie to 10 zajęć ( w piątki) po półtorej godziny. Wyjazd autokarem ze szkoły w Wilczkowie o godz. 13.45, powrót około godz. 18.00. ( przystanek koło szkoły w Wilczkowie). Zajęcia i dowóz są bezpłatne. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego przekazana zostanie uczniom pisemna informacja. Proszę o zapoznanie się z nią, uzupełnienie deklaracji i przekazanie jej w następnym dniu ( 4 września) wychowawcy klasy. Liczba miejsc na powyższe zajęcia jest ograniczona.
  W przypadku większej liczby chętnych ( zgłoszonych 4 września) o udziale w zajęciach zadecyduje losowanie w obecności dyrektora szkoły i członka Rady Rodziców.

  Szkolny Koordynator „ Umiem Pływać”
  L. Maśloch

 • OCENIANIE W KLASACH I - III, CZYLI OK W CODZIENNEJ PRAKTYCE UCZNIA, NAUCZYCIELA I RODZICA

  OCENIANIE W KLASACH I - III, CZYLI OK W CODZIENNEJ PRAKTYCE UCZNIA, NAUCZYCIELA I RODZICA

  Przypominamy, że od września w klasach I - III będą obowiązywały zawarte w dokumencie poniżej kryteria oceniania. Prosimy o zapoznanie się z treścią wytycznych, tak by nowy rok szkolny okazał się sukcesem!

  OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE W KLASACH I - III

   

  Wszelkie informacje na temat oceniania i funkcjonowania Szkoły znajdują się również w zakładce Dokumenty szkolne

 • JEŚLI TWOJE DZIECKO SKOŃCZYŁO 10 LAT I KORZYSTA Z INTERNETU, RODZICU - PRZECZYTAJ!

  JEŚLI TWOJE DZIECKO SKOŃCZYŁO 10 LAT I KORZYSTA Z INTERNETU, RODZICU - PRZECZYTAJ!

  Odsyłamy Państwa do lektury artykułu na temat cyberprzemocy

  Cyberbezpieczenstwo.pdf

 • INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLASY III

  INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLASY III

  PRZYBORY I MATERIAŁY DO KLASY III W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
  1. 2 zeszyty w wąską linię, 2 zeszyty w kratkę, brudnopis
  2. Zeszyt korespondencji
  Na pierwszej stronie zeszytu proszę wypisać dane ucznia: imię i nazwisko, miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania; imiona i nazwiska rodziców (prawnych opiekunów), adres zamieszkania rodziców, wszelkie telefony kontaktowe z wyjaśnieniem do kogo.
  3. Piórnik z wyposażeniem (pióro (długopis), dwa ołówki, gumka, temperówka, linijka, ekierka, kolorowe cienkopisy lub flamastry, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe.)
  4. Przybory, które zostają w klasie:
  - bloki – 2 małe rysunkowe białe, 1 mały techniczny biały, 1 mały kolorowy rysunkowy, 1 mały kolorowy techniczny, 1 duży techniczny kolorowy, 1 duży rysunkowy kolorowy.
  - farby plakatowe, pędzel gruby i cienki,
  - 2 papiery kolorowe (wycinanka) – włożone do podpisanej koszulki,
  - bibuła karbowane (kolor dowolny ) 1 szt,
  - plastelina
  - kredki: „Bambino”, kredki pastelowe (olejne)
  - klej biurowy, klej „Magic”,
  - teczka na prace,
  - taśma klejąca,
  - zszywacz biurowy,
  - 1 dziurkacz ozdobny

  Proszę, aby wszystkie przybory, które zostają w klasie były podpisane
  wych. kl. – Lidia Maśloch

 • AKCJA LETNIA 2018

  AKCJA LETNIA 2018

  Zapraszamy dzieci do udziału w półkoloniach w formie wycieczek organizowanych z naszej szkoły podczas wakacji.
  2 i 3 lipca odbędą się wycieczki do Wrocławia do multikina przy ul. Powstańców Śl. na film „Kaczki z gęsiej paczki”, a 5 i 6 lipca na film „Uprowadzona księżniczka”.

   

  Wyjazd do Wrocławia z przystanku PKS o godz.:
  8.45 Przecławice (przystanek w kierunku Jaksonowa), 8.50 Jaksonów, 8.50 Pasterzyce (przystanek na drodze w kierunku Wilczkowa), 8.55 Wilczków (przystanek na skrzyżowaniu głównym), 9.00 Galowice.


  Powrót: godz. 14.00-14.15 (odbiór dzieci na przystanku PKS j.w.). Ze względu na poszerzenie
  programu wycieczek godzina powrotu uległa zmianie.

 • SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZEŃ NA ROK SZKOLNY 2018 - 2019

  SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZEŃ NA ROK SZKOLNY 2018 - 2019

  W załączniku mogą Państwo przeczytać z jakich podręczników będą się uczyć Państwa dzieci w poszczególnych klasach w roku szkolnym 2018 - 2019. Zaznaczamy, że wszystkie wymienione w dokumencie pozycje są finansowane przez państwo, czyli książki i ćwiczenia będą do wypożyczenia w bibliotece szkolnej wraz z początkiem roku szkolnego.

  WYKAZ_PODRECZNIKOW_NA_ROK_SZKOLNY_2018.rtf.pdf

   

 • UWAGA! ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  UWAGA! ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Zakończenie roku szkolnego 2017 - 2018 odbędzie się 22.06.2018 r.

  Msza święta w kościele w Wilczkowie - godz. 8:30

  Uroczysty apel z rozdaniem nagród i świadectw - godz. 9:30, po nim pożegnanie z wychowawcami w klasach.

  Powrót dzieci przyjeżdżających w ten dzień autobusem kursowym - godz. 11:45 z przystanku pod szkołą.

 • BEZPIECZNY WYPOCZYNEK

  Na temat tego jak bezpiecznie i mądrze korzystać z letniego wypoczynku już w najbliższy czwartek opowiedzą wszystkim uczniom przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

  Zachęcamy również rodziców do tego, by zapoznali się z publikacją MEN jaką jest Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku. Ponadto na ministerialnej stronie mogą Państwo prześledzić czy organizowana przez dowolną placówkę półkolonia lub kolonia dla dzieci została zatwierdzona przez MEN oraz zorganizowana wg obowiązujących przepisów prawa. Zachęcamy do wnikliwej lektury ministerialnej strony https://men.gov.pl/strony/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow.html

  Poniżej, najeżdżając na obrazek i klikając dwukrotnie lewym klawiszem myszy można otworzyć dokument zawierający Poradnik

  BEZPIECZNY WYPOCZYNEK - Obrazek 1

 • PROGRAM "DOBRY START"

  PROGRAM "DOBRY START"

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

  Najeżdżając myszką i klikając dwukrotnie na poszególne zdjęcia można je powiększyć i odczytać informacje.

   

  PROGRAM "DOBRY START" - Obrazek 1   PROGRAM "DOBRY START" - Obrazek 2   PROGRAM "DOBRY START" - Obrazek 3

 • UWAGA UCZNIOWIE PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH I ZERÓWKOWICZE

  UWAGA UCZNIOWIE PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH I ZERÓWKOWICZE
  Zapraszamy rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych oraz dzieci oddziału przedszkolnego na zebranie organizacyjno -informacyjne, które odbędzie się 14 czerwca o godz. 16:30.
   
 • COŚ DO OGŁĄDANIA I SŁUCHANIA, CZYLI WILCZKÓW W TELEDYSKU

  COŚ DO OGŁĄDANIA I SŁUCHANIA, CZYLI WILCZKÓW W TELEDYSKU

  W zeszłym roku na terenie naszej gminy był nagrywany teledysk do nowej piosenki Marii Heleny. W nagraniach wzięły udział uczennice z naszej szkoły. W tle widać również progi naszej skromnej placówki. Zobaczcie i posłuchajcie koniecznie!