Nawigacja

 • 6 STYCZNIA - ORSZAK TRZECH KRÓLI

  Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli organizowanym w Żórawinie. Poza orszakiem wiele atrakcji dla dzieci oraz koncert noworoczny zespołu Skladowie.

  Wszelkie informacje dostępne na stronie

  http://www.gminazorawina.pl/aktualnosci/zapraszamy-mieszkancow-gminy-zorawina-i-wszystkich-gosci

 • ŻYCZENIA

  ŻYCZENIA

  Drodzy Uczniowie, Rodzicie i goście odwiedzający naszą stronę internetową!

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2019 Roku składamy życzenia wszystkiego co najlepsze - radości, pokoju i czasu spędzonego w gronie najbliższych i ludzi, których darzycie uczuciem miłości, życzliwości i ciepła. Niech nowy rok przyniesie spełnienie marzeń oraz możliwość sprostania wszelkim pojawiającym się wyzwaniom!

  Poniżej możliwość pooglądania naszych uczniów w przedstawieniach jasełkowych - klas starszych oraz oddziału przedszkolnego. Należy najechać myszką na zdjęcie i kliknąć dwa razy:) A na stronie szkolnego facebooka zdjęcia z obu wydarzeń!

  Miłego oglądania!

   

  ŻYCZENIA - Obrazek 1

  ŻYCZENIA - Obrazek 2

   

 • ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE!

  ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE!

  To już jutro!!!

  Serdecznie zapraszamy na bożonarodzeniowe spotkanie świąteczne. W programie niezwykła inscenizacja opowiadająca o stworzeniu świata i dobroci Boga, wspólne dzielenie się opłatkiem i słodki poczęstunek.

  Zapraszamy - 15.12.2018 r. - godzina 16:00 - sala świetlicy wiejskiej w Wilczkowie.

 • SUKCESY GIMNASTYCZNE UCZENNIC Z WILCZKOWA

  Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju w Gimnastyce Artystycznej  Princess Cup 2018. W swoich kategoriach wiekowych Julia Baran z klasy III zajęła wysokie IV miejsce, natomiast Maja Mierzwiak (kl. V) miejsce VII oraz tytuł Miss Princess. Cieszymy się z Waszych sukcesów, gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

  SUKCESY GIMNASTYCZNE UCZENNIC Z WILCZKOWA - Obrazek 1     SUKCESY GIMNASTYCZNE UCZENNIC Z WILCZKOWA - Obrazek 2

 • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

  W tym roku w czasie Dnia Życzliowści w Wilczkowie gościliśmy Prezesa Fundacji im. Stefana Szolc - Rogozińskiego Serce dla Afryki. Opowiedział on uczniom z jakimi problemami na co dzień borykają się ich rówieśnicy mieszkający w Afryce. Okazuje się, że brak nowoczesnych technologii to przysłowiowy "pikuś", bo dzieciaki nie mają tam nie tylko ubrań czy przyborów szkolnych, ale braki notuje się nawet w podstawowych środkach higienicznych, takich jak szare mydło...

  Może częściej spojrzymy na swoje życie łaskawym okiem, bo okazuje się że jednak żyje nam się całkiem dobrze i zdecydowanie łatwiej...

 • TRZECIAKI W ZAMKU

  W czwartek 15 listopada 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Zamku Piastów Ślaskich w Brzegu. Na miejscu przywitała nas pani przewodnik, która opowiadała historię zamku. Oprowadziła nas po komnatach zamku, w których mogliśmy podziwiać stare zbroje, meble, biżuterię, obrazy, rzeźby i inne ciekawe miejsca. Największe wrażenie zrobił na nas przepiękny dziedziniec oraz ogromny labirynt z żywych roślin. Wycieczka była wspaniałą, żywą lekcja historii.

  Uczennica kl III – Zuzanna Mazur

 • OBCHODY NIEPODLEGŁOŚCI

  OBCHODY NIEPODLEGŁOŚCI

  09.11.2018 r. Szkoła Podstawowa im. JP II w Wilczkowie obchodzi 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten dzień uczniowie mają zajęcia dydaktyczne wg stałego planu. Po południu odbędzie się uroczystość w kościele w Wilczkowie (g. 16:30). O 17:30  w świetlicy wiejskiej rozpocznie się program artystyczny w wykonaniu naszych dzieci. Obowiązuje strój galowy, obecność uczniów jest obowiązkowa.

  Tego dnia istnieje możliwość pozostawienia dzieci w świetlicy szkolnej do czasu rozpoczęcia uroczystości. Prosimy o zapewnienie dla swojego dziecka prowiantu na ten dzień lub wykupienie obiadu (chęć wykupienia obiadu prosimy zgłosić w sekretariacie szkoły do czwartku 8 listopada 2018 r.)

  Jeżeli uczeń po lekcjach wróci do domu, ma obowiązek pod opieką rodziców przyjechać na obchody.

 • WYCIECZKA DO NADOLIC

  18 października pojechaliśmy ( kl I i III) na wycieczkę do Nadolic Wielkich. Znajduje się tam Skansen Rolny. Od gospodarza dowiedzieliśmy się, jak wyglądała praca w gospodarstwie rolnym sto lat temu. Wspólnie karmiliśmy króliki i owce. Sialiśmy na polu poplon i zbieraliśmy warzywa. Z pomocą Pana Janka – właściciela skansenu, wykonaliśmy kotki ze siana i brzozowe medaliony. Piekliśmy też pyszne podpłomyki. Była to bardzo udana, pełna wrażeń wycieczka.


  Uczeń kl. III – Wiktor Mazur

 • NOWE CIEKAWE ZAJĘCIA

  W naszej szkole odbyły się lekcje w systemie EduNect. Przedstawiciele firmy EduNect z Wrocławia pokazali jak można wykorzystywać efektywnie komputery w naszej pracowni komputerowej. Lekcje powtórkowe, sprawdziany na lekcjach matematyki, języka polskiego, języka obcego (angielskiego i niemieckiego) oraz klas 1 – 3 przebiegały sprawnie i w atmosferze pracy nad zadaniami.
  Uczniowie z zapałem pochłaniali kolejne zadania. Raport końcowy z ich działania wywoływał duże emocje i reakcje uczniów. System jest tak prosty w obsłudze, że uczniowie klas 1 i 2 szybko opanowali pracę w systemie EduNect.
  Zespół z firmy EduNect pokazał, jako można wykorzystać efektywnie 45 minut lekcji: szkolenie uczniów z danej klasy, szkolenie nauczyciela, średnio kilkadziesiąt zadań zrobionych przez ucznia oraz oglądanie raportów. Bardzo efektywnie NOWE CIEKAWE ZAJĘCIA - Obrazek 1
  https://www.facebook.com/EduNect

  NOWE CIEKAWE ZAJĘCIA - Obrazek 2

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  PASOWANIE NA UCZNIA

  Połowa października to od wielu lat w naszym szkolnym kalendarzu czas zarezerwowany na pasowanie pierwszoklasistów. W tym roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły stali się  oficjalnie jej uczniami w piątek, 12 października. Zgromadzeni w sali gimnastycznej rodzice, uczniowie klas 0, 2, 3 wraz z wychowawczyniami oraz pani dyrektor obejrzeli część artystyczną pierwszaków. Następnie dzieci przystąpiły do ślubowania na sztandar szkoły. Potem zostali przez dyrektor szkoły Aleksandrę Ulatowską pasowani na ucznia, która wręczyła im pamiątkowe dyplomy oraz teczki na ważne dokumenty szkolne. Od rodziców maluchy otrzymały rożki szczęścia wypełnione słodkościami. Pod koniec uroczystości już uczniowie, z uśmiechem na ustach ustawili się do pamiątkowych zdjęć. Następnie udali się do swojej sali lekcyjnej na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

   

  PASOWANIE NA UCZNIA - Obrazek 1

 • WYCIECZKA DO LASU

  WYCIECZKA DO LASU

  We wtorek 2 października 2018 r. klasy I- III wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do lasu w Leśnictwie Suchowice. Na miejscu czekał na nas pan leśniczy. Wraz z nim poszliśmy w głąb lasu. Leśniczy opowiadał nam o roślinach i zwierzętach zamieszkujących las. Zadawał nam pytania dotyczące przyrody. Wiemy już, że można tu spotkać szopa, ale jest to trudne. Można też zobaczyć tropy dzika i sarny. Wycieczka podobała nam się. To była ciekawa lekcja przyrody.

  uczennica klasy III - Blanka Łątkowska

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Już w przyszły piątek wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Kandydatami w roku szkolnym 2018 - 2019 są (w kolejności alfabetycznej smiley ):

  Duda Szymon (kl. IV b)

  Miecznikowski Kacper (kl. VII)

  Piltz Oliwia (kl. IV b)

  Siebielec Anna (kl. VIII)

  Tomaś Paulina (kl. VII)

  Wszołek Kamila (kl. VII)

  Wszyskim kandydatom życzymy powodzenia!!!

 • SZKOLNY WOLONTARIAT RUSZYŁ!

  W piątek 21.09.2018 r.  rozpoczął swoją działalność Szkolny Wolontariat!

  Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych pierwszych akcjach, czyli

  1) zbieramy artykuły biurowe (papiernicze i piśmiennicze) dla Oddziału Nefrologii Pediatrycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. J. Mikulicza - Radeckiego. Dlaczego akurat tam padł nasz wybór? Oddział ten leczy ponad 2000 małych pacjentów rocznie, w tym uczniów naszej szkoły. Zwykły blok, kolorowe kartki, kredki czy farby mogą przyczynić się do tego, że czas spędzony w szpitalu będzie chociaż trochę bardziej kolorowy!

  2) włączamy się do akcji "Piórniki do Afryki". W krajach trzeciego świata funkcjonowanie szkoły wygląda zupełnie inaczej niż w Europie. Klasa lekcyjna z tablicą i nauczyciel, to już dużo. Niestety ołówek, kredki czy temperówka, to już produkt trudny do zdobycia. To co dla nas oczywiste i zwyczajne, dla innych dzieci stanowi wielkie marzenie.

  Będziemy wdzięczni za każdy piórnik! ważne by był NOWY i wyposażony przede wszystkim w długopis, ołówek, kredki, temperówkę, linijkę i gumkę do mazania. Dodatkowy atrybut to lizak, który osłodzi przynajmniej pierwszy dzień nauki:)

  więcej informacji na temat akcji pod adresem http://dzieciafryki.com/piorniki-do-afryki-3/

   

  ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!

 • KLASA III W URZĘDZIE GMINY ŻÓRAWINA

  Dnia 18 września 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Urzędu Gminy w Żórawinie. Przywitał nas Pan Wójt, który opowiedział nam o pracy urzędników. Dowiedzieliśmy się też, że można przychodzić do Pana Wójta z różnymi problemami. Gospodarz poczęstował nas krówkami ręcznej produkcji i grzybkami z czekolady. Niektórzy napili się żurawinowej herbaty. Następnie zastępca Pana Wójta oprowadził nas po budynku urzędu i pokazał nam różne pokoje (wydziały), każdy do innych spraw. Spotkaliśmy tam tatę koleżanki z klasy, Zuzi, który pracuje w Urzędzie Gminy. Nasza wycieczka była fajną przygodą. Pan Wójt i pozostali pracownicy miło nas przyjęli, za co serdecznie dziękujemy.

  Uczennica kl. III – Julia Wrocławska

 • PROGRAM STYPENDIALNY "zDolny Śląsk"

  PROGRAM STYPENDIALNY "zDolny Śląsk"

  Uprzejmie informujemy, że zbliża się koniec terminu na nabór wniosków w Programie Stypendialnym "zDolny Śląsk". W załączeniu komunikat dotyczący tej
  kwestii.

   

  FEM_zDolny_Slask_przypomnienie_2018.doc

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Już w najbliższy czwartek - 13 września 2018 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami naszych uczniów.

  Zapraszamy rodziców dzieci oddziału przedszkolnego na godzinę 16:30, a rodziców uczniów klas I - VIII na godzinę 17:00.

 • INFORMACJA O ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO 2018 - 2019

  INFORMACJA O ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO 2018 - 2019

  Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się według poniższego harmonogramu:

  *godzina 8.30 msza święta w kościele w Wilczkowie

  *godzina 9.30 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - apel i spotkania z wychowawcami w klasach

  *godzina 11.30 powrót uczniów autobusem do miejscowości zamieszkania

  Uczniowie, którzy samodzielnie przybędą do szkoły przyjeżdżają do placówki wg rozkładu jazdy autobusów firmyTRACO obowiązującego w dniu 3 września.

 • UMIEM PŁYWAĆ DLA KLASY II - BARDZO WAŻNA INFORMACJA

  UMIEM PŁYWAĆ DLA KLASY II - BARDZO WAŻNA INFORMACJA

  Od września 2018 r., uczniowie naszej gminy, w tym naszej szkoły ( kl II) będą mogli uczestniczyć w programie „Umiem pływać”, realizowanym w Aquaparku we Wrocławiu. Będzie to 10 zajęć ( w piątki) po półtorej godziny. Wyjazd autokarem ze szkoły w Wilczkowie o godz. 13.45, powrót około godz. 18.00. ( przystanek koło szkoły w Wilczkowie). Zajęcia i dowóz są bezpłatne. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego przekazana zostanie uczniom pisemna informacja. Proszę o zapoznanie się z nią, uzupełnienie deklaracji i przekazanie jej w następnym dniu ( 4 września) wychowawcy klasy. Liczba miejsc na powyższe zajęcia jest ograniczona.
  W przypadku większej liczby chętnych ( zgłoszonych 4 września) o udziale w zajęciach zadecyduje losowanie w obecności dyrektora szkoły i członka Rady Rodziców.

  Szkolny Koordynator „ Umiem Pływać”
  L. Maśloch

 • OCENIANIE W KLASACH I - III, CZYLI OK W CODZIENNEJ PRAKTYCE UCZNIA, NAUCZYCIELA I RODZICA

  OCENIANIE W KLASACH I - III, CZYLI OK W CODZIENNEJ PRAKTYCE UCZNIA, NAUCZYCIELA I RODZICA

  Przypominamy, że od września w klasach I - III będą obowiązywały zawarte w dokumencie poniżej kryteria oceniania. Prosimy o zapoznanie się z treścią wytycznych, tak by nowy rok szkolny okazał się sukcesem!

  OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE W KLASACH I - III

   

  Wszelkie informacje na temat oceniania i funkcjonowania Szkoły znajdują się również w zakładce Dokumenty szkolne

 • JEŚLI TWOJE DZIECKO SKOŃCZYŁO 10 LAT I KORZYSTA Z INTERNETU, RODZICU - PRZECZYTAJ!

  JEŚLI TWOJE DZIECKO SKOŃCZYŁO 10 LAT I KORZYSTA Z INTERNETU, RODZICU - PRZECZYTAJ!

  Odsyłamy Państwa do lektury artykułu na temat cyberprzemocy

  Cyberbezpieczenstwo.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wilczkowie
  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wilczkowie,
  ul. Kopernika 29, Wilczków
  55-020 Żórawina
 • 713165039

Galeria zdjęć