• UWAGA! ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego 2017 - 2018 odbędzie się 22.06.2018 r.

Msza święta w kościele w Wilczkowie - godz. 8:30

Uroczysty apel z rozdaniem nagród i świadectw - godz. 9:30, po nim pożegnanie z wychowawcami w klasach.

Powrót dzieci przyjeżdżających w ten dzień autobusem kursowym - godz. 11:45 z przystanku pod szkołą.

• Na temat tego jak bezpiecznie i mądrze korzystać z letniego wypoczynku już w najbliższy czwartek opowiedzą wszystkim uczniom przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Zachęcamy również rodziców do tego, by zapoznali się z publikacją MEN jaką jest Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku. Ponadto na ministerialnej stronie mogą Państwo prześledzić czy organizowana przez dowolną placówkę półkolonia lub kolonia dla dzieci została zatwierdzona przez MEN oraz zorganizowana wg obowiązujących przepisów prawa. Zachęcamy do wnikliwej lektury ministerialnej strony https://men.gov.pl/strony/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow.html

Poniżej, najeżdżając na obrazek i klikając dwukrotnie lewym klawiszem myszy można otworzyć dokument zawierający Poradnik

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK - Obrazek 1

• PROGRAM "DOBRY START"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Najeżdżając myszką i klikając dwukrotnie na poszególne zdjęcia można je powiększyć i odczytać informacje.

PROGRAM "DOBRY START" - Obrazek 1   PROGRAM "DOBRY START" - Obrazek 2   PROGRAM "DOBRY START" - Obrazek 3

• UWAGA UCZNIOWIE PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH I ZERÓWKOWICZE

Zapraszamy rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych oraz dzieci oddziału przedszkolnego na zebranie organizacyjno -informacyjne, które odbędzie się 14 czerwca o godz. 16:30.

• COŚ DO OGŁĄDANIA I SŁUCHANIA, CZYLI WILCZKÓW W TELEDYSKU

W zeszłym roku na terenie naszej gminy był nagrywany teledysk do nowej piosenki Marii Heleny. W nagraniach wzięły udział uczennice z naszej szkoły. W tle widać również progi naszej skromnej placówki. Zobaczcie i posłuchajcie koniecznie!